مهندسی-رباتیک-در-آلمان-1
دانشگاه های برتر دنیا برای تحصیل در رشته مهندسی رباتیک

دانشگاه استنفورد  یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان و در تحلیلی دقیق تر در سال 2021 جزء دومین دانشگاه برتر جهان شناخته شد. این دانشگاه در استنفورد در نزیکی شهر سانفرانسیسکو واقع در ایالت متحده‌ آمریکا است. این دانشگاه یکی از رقابتی ترین دانشگاه دنیا و دارای ضریب پذیرش 4 درصد می باشد که در نتیجه می توان گفت ورود به دانشگاه استنفورد نسبت به ورود به دانشگاه های برتر دیگر جهان بسیار سخت تر است و دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می شود موسس بسیاری از ابر شرکت ها می شوند. از جمله این ابر شرکت ها را می توان ، گوگل ، یاهو ، هیولت پارکارد یا همان اچ پی، اینستاگرام،  اسنپ چت، نایکی، سیسکو… نام برد. گردش مالی این شرکت ها سالانه بالغ بر 2.7 تریلیون دلار است. 84 بار برندهء جایزه نوبل ،هشت برندهٔ مدال فیلدز، از جمله افتخارات دانشجویان، استادان یا کارکنان دانشگاه استنفورد می باشد.

دانشگاه MIT(Massachusetts Institute of Technology)  یا موسسه فناوری ماساچوست از جمله دانشگاه های خصوصی و تحقیقاتی است که واقع در کمبریج، ماساچوست است که افتخار حضور ۵۸ نفر از دریافت کنندگان مدال ملی علوم و ۲۹ نفر از دریافت کنندگان مدال ملی فناوری و نوآوری را به خود اختصاص داده. این دانشگاه ۴۶۰۲ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۶۹۷۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد و لازم به ذکر است که این دانشگاه به عنوان برترین دانشگاه در زمینه مهندسی در دنیا می باشد. تا قبل از اکتبر 2020 این دانشگاه ۹۷ جایزه‌ی نوبل، ۲۶ جایزه‌ی تورینگ و ۸ مدال فیلدز از افتخارات دانشجویان، اعضای هیئت علمی… این دانشگاه است.همچنین MIT از فرهنگ کارآفرینی قدرتمندی برخوردار است. فارغ التحصیلان این دانشگاه همچون دانشگاه استنفورد، موسس بسیاری از ابر شکت ها و سازمان های قدرتمند هستند که این موارد از خروجی های فوق العاده این دانشگاه هستند.

دانشگاه کالیفرنیا یا برکلی ، یک دانشگاه در شهر برکلی در نظام دانشگاه های کالیفرنیا است. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی و تحقیقاتی است که در سال 1868 پس از ادغام دو دانشگاه قدیمی به یک دانشگاه جامع و یکپارچه تبدیل شد. در سال 2020 بر طبق رتبه بندی US NEWS به عنوان چهارمین دانشگاه برتر جهان معرفی شد.برکلی از اعضای انجمن دانشگاه‌هایی آمریکایی است و در طول سال های اخیر هزینه های زیادی به فعالیت های علمی مختلف اختصاص داده است. در این دانشگاه بیش از 40000 هزار دانشجو در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند و در حال حاضر اکثر دانشجویان این دانشگاه لیبرال هستند که محافظه کاران در اقلیت می باشند. صاحب بزرگت ترین شرکت های  حال حاضر دنیا همچون، اپل، اینتل در این دانشگهاه فارغ التحصیل شده اند. و همچنین این نکته لازم به ذکر است که دکتر مصطفی چمران (معاون رئیس‌جمهور و وزیر دفاع ایران) نیز دکترا خود را در سال 1963 از این دانشگاه گرفته است.

دانشگاه کمبریج واقع در شهر کمبریج بریتانیا، دومین دانشگاه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی جهان به شمار می آید. این دانشگاه در کنار رود کم واقع شده و در سال 1209 تاسیس شده است. از طرفی دیگر دانشگاه آکسفورد یک دانشگاه بسیار قدیمی است به این دو دانشگاه دانشگاهای (باستان)می گویند. این دانشگاه در اکثر رشته ها بهترین در جهان است و دانشجویان این دانشگاه هم از بهترین و گزینشی ترین دانشجویان جهان به حساب می آیند. طبق منابع و مقالات معتبری که در سایت US NEWS قرار گرفته و بسیار به آن تاکید شده، هیچ دانشگاهی همچون این دانشگاه در تغییر دنیا نقش نداشته است. دانشگاه کمبریج با دارای ۳۱ دانشکده و پذیرای ۱۲۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۶۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. دانشکده های موجود در این دانشگاه هر یک برای خود مستقل بوده و درآمد بخصوص خود را دارند. بخشی از شهرت این دانشگاه به دلیل معماری منحصر به فرد و بی نظیر این دانشگاه است و همچنین از تجهیزات و امکانات آموزشی مدرن برخوردار است. افراد تاثیر گذاری چون استیون هاوکینگ، چارلز داروین و ایزاک نیوتن در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

دیدگاه (1)

نظر بگذارید